„Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dotyczącej adaptacji budynku po byłej Szkole Podstawowej w Mścichach na Dom Pomocy Społecznej”
- Nazwa i adres zamawiającego
Gmina Radziłów
Plac 500-lecia 14
19-213 Radziłów
NIP: 719-15-44-050
REGON: 450669737
reprezentowana przez Wójta Gminy Radziłów
tel./fax: 86 273 71 10
godziny urzędowania: poniedziałek-piątek 730-1545
e-mail: gops@gminaradzilow.pl
strona internetowa: www.radzilow.pl
- Opis przedmiotu zamówienia
- Przedmiotem zamówienia jest wykonanie projektu architektoniczno – budowlano – wykonawczego dotyczącej adaptacji budynku po byłej Szkole Podstawowej w Mścichach na Dom Pomocy Społecznej. Przedmiotowa inwestycja znajduje się na działce ewidencyjnej nr 21/2 w obrębie ewidencyjnym Mścichy w jednostce rejestrowej Radziłów.
- Zakres robót obejmuje:
W ramach zamówienia przewiduje się wykonanie projektu architektoniczno – budowlano – wykonawczego uwzględniającego:- projekt budowlany,
- projekt dostosowujący instalację wodociągową do nowego rozmieszczenia pomieszczeń,
- projekt dostosowujący instalację kanalizacyjną do nowego rozmieszczenia pomieszczeń (obecnie budynek korzysta z istniejącej przyzagrodowej oczyszczalni ścieków, planowana jest budowa kanalizacji zbiorczej),
- projekt instalacji c.o. dostosowujący instalację do nowego rozmieszczenia pomieszczeń,
- projekt wymiany instalacji elektrycznej,
- projekt instalacji wentylacyjnej dostosowujący instalację do nowego rozmieszczenia pomieszczeń,
- projekt zagospodarowania terenu na działce inwestycyjnej, w tym wykonanie parkingu samochodowego (zaleca się zaprojektowanie dodatkowego wjazdu na działkę),
- dodatkowe informacje opisujące obiekt inwestycji (na podstawie audytu energetycznego wykonanego w listopadzie 2011 r.):
- budynek zbudowano w technologii tradycyjnej murowanej,
- powierzchnia zabudowy – 378,56 m2,
- kubatura obiektu – 1 785,79 m2,
- powierzchnia użytkowa obiektu – 544,30 m2,
- budynek poddano termomodernizacji,
- wysokość kondygnacji w świetle:
- piwnica – 2,02 m,
- parter – 3,28 m,
- poddasze – 2,79 m,
Przy opracowywaniu dokumentacji w przedmiotowym budynku należy kierować się założeniami przewidującymi poniższe pomieszczenia:
- pokoje jedno oraz wieloosobowe wraz z osobną łazienką i toaletą,
- pokój dziennego pobytu/ świetlica,
- pokój gościnny,
- jadalnia,
- gabinet medycznej pomocy doraźnej,
- pomieszczenie do terapii i rehabilitacji,
- kuchenka pomocnicza,
- gabinet kierownika/ pomieszczenie biurowe,
- pomieszczenie dla personelu wraz z WC,
- pomieszczenie pomocnicze do prania i suszenia,
- inne pomieszczenia techniczno- gospodarcze.
Powyższa struktura pomieszczeń stanowi jedynie propozycje wynikającą z potrzeb osób docelowo korzystających z Domu Pomocy Społecznej. Dopuszcza się sytuację, w której jedno pomieszczenie spełnia różne funkcje (np. jadalnia wraz z aneksem kuchennym). Projektant zobowiązany jest do przedstawienia własnej koncepcji, która musi zostać zatwierdzona przez Zamawiającego. Zaakceptowana koncepcja stanowi podstawę do wykonania dalszych prac.
Projekt architektoniczno – budowlany, projekty wykonawcze, przedmiary robót, kosztorysy, szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych należy wykonać w oparciu o aktualne akty prawne, w szczególności:
- Ustawa Prawo budowlane z dnia 07.07.1994 ( t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1332, 1529, z 2018 r. poz. 12);
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno- użytkowego (Dz. U. z 2004 r. Nr 202, poz. 2072);
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004 r. Nr 130, poz. 1389);
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (t.j. Dz. U. z 2002 nr 75 poz. 690);
- Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 23.08.2012 r. w sprawie Domów Pomocy Społecznej, (Dz. U. 2012 poz. 964 z dnia 27.08.2012 r.);
- Rozporządzenie Ministra Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 24 stycznia 2017 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie domów pomocy społecznej (Dz. U. 2017, poz. 224).
W zakres zamówienia wchodzi wykonanie następujących opracowań i dostarczenie ich do siedziby Zamawiającego:
- Zakres usług projektowych powinien obejmować:
- uzyskanie w skali 1:500 podkładów mapowych stosownie do wymogów jakie stawiane są przez przepisy Prawa budowlanego załącznikom w trybie wniosku o pozwolenie na budowę,
- przygotowanie kompletnego wniosku (wraz z załącznikami) niezbędnego do uzyskania przez Zamawiającego decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia, w przypadku konieczności jej uzyskania,
- opracowanie projektów przebudowy (przełożenia) ewentualnych kolizji istniejącego uzbrojenia podziemnego i nadziemnego z projektowaną infrastrukturą,
- uzyskanie wszystkich decyzji, uzgodnień, opinii i pozwoleń wymaganych przepisami szczególnymi w tym również uzgodnień branżowych niezbędnych dla zatwierdzenia dokumentacji oraz uzyskanie pozwolenia na budowę wydanym przez Starostwo Powiatowe w Grajewie - dla robót, które wymagają uzyskania takiego pozwolenia,
- wykonanie kompletnego projektu architektoniczno - budowlano - wykonawczego w 4 egzemplarzach dokumentacji - (skan dokumentacji z uzgodnieniami branżowymi na rys. oraz podpisami Projektantów),
- opracowanie przedmiarów i kosztorysów inwestorskich, nakładczych (po 3 egzemplarze),
- opracowanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych zgodnie z przepisami j.w. (2 egzemplarze),
- opracowanie informacji dotyczącej Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia,
- udostępnienie w formie elektronicznej (płyta CD) projektu, przedmiarów i kosztorysów,
- złożenie Zamawiającemu pisemnego oświadczenia, potwierdzającego:
- kompletność dokumentacji z załączonym wykazem opracowań,
- sporządzenie projektu zgodnie z umową, obowiązującymi zasadami wiedzy technicznej, normami i przepisami technicznymi.
- Obowiązki Wykonawcy na etapie projektowania:
Opracowanie projektu budynku należy podzielić na etapy:
- przekazanie Zamawiającemu koncepcji usytuowania poszczególnych pomieszczeń
w projektowanym budynku oraz koncepcji zagospodarowania terenu wokół budynku. - Uzyskanie od Zamawiającego akceptacji przedstawionych powyżej rozwiązań.
- Opracowanie kompletnego projektu budowlano - wykonawczego wraz dokumentacją kosztorysową będących przedmiotem zamówienia oraz pozwoleniem na budowę lub zgłoszeniem robót budowlanych.
- Wykonawca przed złożeniem dokumentacji technicznej o pozwolenie na budowę przedstawi gotowy projekt do zatwierdzenia Zamawiającemu.
- Projektant podczas projektowania uwzględni sugestie Zamawiającego odnośnie rozwiązań technicznych w ramach obowiązujących przepisów.
- Wszelkie prace projektowe lub czynności nie opisane wyżej a wynikające z procedur określonych w przepisach szczególnych, niezbędne do właściwego i kompleksowego opracowania dokumentacji projektowej, należy traktować jako oczywiste i uwzględnić w kosztach i terminie wykonania przedmiotu zamówienia.
- Sprawowanie nadzoru autorskiego przez wykonawcę projektu (bez dodatkowego wynagrodzenia) w zakresie obejmującym w szczególności:
- wyjaśnienia Zamawiającemu i Wykonawcy robót budowlanych wątpliwości dotyczące projektu budowlano-wykonawczego i zawartych w nim rozwiązań oraz ewentualne uzupełnienia szczegółów dokumentacji projektowej;
- uzgodnienie z Zamawiającym i Wykonawcą robót budowlanych możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w dokumentacji projektowej w odniesieniu do materiałów oraz rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych.
- Uczestniczenie (bez dodatkowego wynagrodzenia) w postępowaniu o udzielenie zamówoienia publicznego na wykonanie robót budowlanych, które będą prowadzone na podstawie sporządzonej przez Wykonawcę dokumentacji projektowej, polegający na udzieleniu Zamawiającemu odpowiedzi i wyjaśnień dotyczących dokumentacji projektowej, w razie wniesienia przez uczestników tego postępowania zapytań.
- Ogólne wymagania Zamawiającego:
- Dokumentacja projektowa powinna być kompletna z punktu widzenia celu jakiemu ma służyć, czyli powinna umożliwić uzyskanie wymaganych pozwoleń na budowę lub rozbudowę budynku (ew. zgłoszeń robót budowlanych).
- W szczególności dokumentacja projektowa musi spełniać wymagania obowiązujących ustaw i rozporządzeń, Polskich Norm, przepisów techniczno - budowlanych, zasad wiedzy technicznej.
- Wykonawca zobowiązany jest znać wszystkie przepisy wydane przez władze centralne i lokalne oraz inne przepisy, regulaminy, wytyczne, które są w jakikolwiek sposób związane z wykonywanymi opracowaniami projektowymi i będzie w pełni odpowiedzialny za przestrzeganie ich postanowień podczas wykonywania opracowań projektowych.
- Wykonawca jest odpowiedzialny za zorganizowanie procesu wykonywania opracowań projektowych, w taki sposób aby założone cele projektu zostały osiągnięte zgodnie z umową. Podstawowe obowiązki projektanta w zakresie odpowiedzialności zawodowej oraz wymagania dla projektowanych obiektów określa ustawa prawo budowlane.
- Wykonawca będzie przestrzegać praw patentowych i będzie w pełni odpowiedzialny za pełnienie wszelkich wymagań prawnych odnośnie znaków towarowych, nazw lub innych chronionych praw w odniesieniu do projektów, sprzętu, materiałów lub urządzeń użytych lub związanych z wykonywaniem opracowań projektowych. Wszelkie straty, koszty postępowania, obciążenia i wydatki wynikłe lub związane z naruszeniem jakichkolwiek praw patentowych przez Wykonawcę pokryje Wykonawca.
- Dokumentacja projektowa powinna być spójna i skorygowana we wszystkich branżach, powinna zawierać optymalne rozwiązania funkcjonalne, użytkowe, konstrukcyjne, materiałowe i kosztowe.
- Wykonawca dokumentacji projektowej zobowiązany jest uzyskać własnym staraniem i na własny koszt, wszystkie wymagane przepisami opinie i uzgodnienia, pozwolenia wodno-prawne oraz pozwolenie na budowę (zgłoszenie robót budowlanych).
- Wykonawca dokumentacji projektowej zobowiązany jest do dokonywania ewentualnych zmian dotyczących pozwolenia na budowę będących następstwem nienależytego wykonania przedmiotu umowy i zobowiązuje się je pokryć w pełnej wysokości.
- W rozwiązaniach projektowych będą zastosowane wyroby budowlane (materiały i urządzenia) dopuszczone do obrotu i powszechnego stosowania.
- Dokumentacja projektowa w swej treści powinna określać przedmiot zamówienia, w tym w szczególności: technologię robót, materiały i urządzenia, a także parametry techniczne i funkcjonalne przyjętych rozwiązań materiałowych, wybranej technologii, urządzeń i wyposażenia w sposób nie utrudniający uczciwej konkurencji. Zgodnie z ustawą Pzp art. 29 ust. 3 przedmiotu zamówienia nie może opisywać przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, chyba, że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia lub nie można tego opisać za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy (lub, równoważny). W przypadku braku możliwości opisania przedmiotu zgodnie z ustawowymi wymaganiami Wykonawca winien każdorazowo poinformować o tym fakcie Zamawiającego.
- Dokumentacja projektowa powinna opisywać przedmiot zamówienia za pomocą cech technicznych i jakościowych, z zachowaniem Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy (art. 30 ustawy Prawo zamówień publicznych).
- Dokumentacja projektowa winna określać parametry techniczne i wymagania funkcjonalne zastosowanych wyrobów, albo podawać przykładowo kilka handlowych nazw tych wyrobów, które spełniają parametry przewidziane w dokumentacji projektowej w celu zapewnienia konkurencyjności przy zamawianiu tych wyrobów uwzględniając zapis art. 30 – Prawo zamówień publicznych.
Zaleca się, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej w terenie, dla którego ma być opracowana dokumentacja projektowa oraz uzyskał wszelkie niezbędne informacje, które mogą być niezbędne do przygotowania oferty oraz zdobył na swoją własną odpowiedzialności i ryzyko, wszelkie dodatkowe informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz do skalkulowania wynagrodzenia za wykonanie przedmiotu zamówienia.
- Termin realizacji zamówienia.
- Zadanie należy wykonać po upływie 16 tygodni od dnia podpisania umowy, przy czym wstępną koncepcję należy przekazać Zamawiającemu w terminie 4 tygodni od dnia podpisania umowy.
- Miejsce i termin składania ofert.
- Ofertę w zamkniętej kopercie z napisem „Wykonanie dokumentacji projektowej- Dom Pomocy Społecznej w Mścichach” należy złożyć w sekretariacie Urzędu Gminy Radziłów w terminie do dnia 03.2018 r. do godziny 15:45.
- Koperta zawierająca ofertę powinna być zaadresowana: Urząd Gminy Radziłów, ul. Plac 500-lecia 14, 19-213 Radziłów oraz powinna zawierać nazwę i dokładny adres Wykonawcy. Zamawiający powiadomi w formie pisemnej o wyborze najkorzystniejszej oferty.
- Ofertę należy złożyć na formularzu ofertowym wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do zapytania.
- Sposób przygotowania oferty
- Cenę ofertową należy podać na formularzu ofertowym stanowiącym załącznik nr 2 do niniejszego zapytania, podpisanym przez upełnomocnionego przedstawiciela Wykonawcy.
- Oferta powinna zawierać pełną nazwę i adres Wykonawcy oraz datę sporządzenia oferty oraz wykaz wykonywanych usług sporządzania dokumentacji projektowej w okresie ostatnich trzech lat, kopie uprawnień, oraz dowody potwierdzające należyte wykonanie wykazanej usługi.
- Kryterium oceny ofert.
- Przy wyborze ofert Zamawiający kierować się będzie kryterium cena brutto – 100%.
- Cena ma być wyrażona w polskich złotych. Cena za wykonanie zamówienia obejmuje wszystkie koszty niezbędne do całkowitego i efektywnego wykonania zamówienia, w tym koszty map do celów projektowych oraz uzyskanie wszystkich niezbędnych opinii i uzgodnień.
- Zamawiający będzie wybierał najkorzystniejszą ofertę kierując się ceną ofert.
- Zamawiający zastrzega sobie możliwość wezwania Wykonawców, którzy złożyli oferty, do złożenia ofert dodatkowych.
- Informacje dodatkowe.
- Wszelkie informacje dotyczące przedmiotu zamówienia udziela Pan Józef Jurski, tel. 86 273 68 72.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo do:
- unieważnienia postępowania bez podania przyczyny nawet po otwarciu kopert,
- nie wybrania żadnej z przedstawionych ofert bez podania przyczyny,
- pozostawienia bez rozpatrzenia oferty niezgodnej z wymogami niniejszego zapytania.
Metryka strony